5 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Odra Centrum we Wrocławiu. Jest to miejsce zlokalizowane, w barce na Odrze, otoczone pięknymi widokami, wsród zielonych ścian oraz kajaków. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak oszczędzać wodę oraz świadomie kupować ubrania. Barwiły również swoje koszulki metodą Tie Dye, by nadać im drugie życie.
Aktualności
Warsztaty na Odrze
06.05.202512
MISTRZ SŁOWA PISANEGO
06.05.2025529 kwietnia w PODN w Oławie odbył się konkurs kaligraficzny "MISTRZ SŁOWA PISANEGO", który zgromadził młodych miłośników pięknego pisma.
W wydarzeniu organizowanym przez naszą szkołę wzięło udział 21 uczniów z 7 szkół. Nas reprezentowali: Malwina Małek, kl I i Ada Chrzanowska, kl. II. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności kaligraficzne, a rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze.
Swoją obecnością konkurs zaszczycili wyjątkowi goście – Wójt Gminy Oława pan Artur Piotrowski oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty pan Stanisław Górka. Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów oraz drobnych upominków, a organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku.
Kornel laureatem Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego - informacja i zdjęcia portalu www.GminaOlawa.pl
06.05.2025Kornel Dziębowski II miejsce i Julia Maławska III miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Gratulujemy!
Dzisiaj podczas sesji Rady Gminy Oława wyróżniono laureatów konkursu. Dyplomy gratulacyjne i nagrody wręczali: Artur Piotrowski- Wójt Gminy Oława, przewodniczący Rady Gminy Oława Mariusz Olender oraz komendant gminny OSP Piotr Książkiewicz. W swoim przemówieniu wójt Piotrowski podkreślił -„Cieszę się, że wśród młodych mieszkańców Gminy Oława rosną młode, ambitne talenty. Proszę przyjąć życzenia kolejnych sukcesów, rozwijania i pielęgnowania talentu, a przede wszystkim, by pasja plastyczna przynosiła radość, zadowolenie i satysfakcję” Wójt złożył również gratulacje dla rodziców laureatów.
Dzień Ziemi na bogato
05.05.202511Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Nasi uczniowie klas 1-3 posadzili kwiaty w przygotowanych samodzielnie donicach z opon oraz stworzyli kodeksy młodego ekologa przypominając siebie jak możemy dbać o naszą planetę
Uwaga, konkurs!
05.05.2025
Pokaz talentów
05.05.2025
Kampania dla szkół - Akcja Tron
29.04.2025Nasza szkoła bierze udział kampanii "Akcja Tron". Jest to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest pokazanie, że kultura osobista i higiena w toaletach, a także prawa dziecka to tematy, na które warto rozmawiać. Organizowane są konkursy dla przedszkoli i szkół w całej Polsce. Istnieje także możliwość wygrania remontu łazienki. Prosimy o głosy i zgóry dziekujemy za każde kliknięcie :) https://akcjatron.pl/szkoly/galeria-szkol#100
Kapelusz Pani Wrony
29.04.2025Lektura „Kapelusz Pani Wrony” w klasie II metodą stacyjną w formie escape-room na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć zaginiony kapelusz Pani Wrony rozwiązując kolejne zagadki, odszyfrowując ukryty kod.
Prezentowaliśmy własne kapelusze, pisaliśmy ogłoszenie o naszym zgubionym kapeluszu.
Pierwszaki ilustrują, a drugoklasiści kupują (po angielsku)
24.04.20258Pierwszoklasiści poznając przygody bohatera książki W. Cichonia pt. "Cukierku, ty łobuzie" wcielili się w rolę ilustratorów i zaprojektowali nowe okładki tej książki. Uczniowie klasy II podczas zajęć z j. angielskiego poznali walutę obowiązujacą w Wielkiej Brytanii, a znajomość jej wykorzystali podczas zabawy w sklep. Dzieci poznały zwroty przydatne podczas zakupów. Płacili za nie nie tylko wyciętymi przez siebie monetami, ale i kartą.
Prezenty dla hospicjum
24.04.2025Jak w każde święta tak i w te nie zapomnieliśmy o innych. Został zorganizowany konkurs na ozdobę lub kartkę świąteczną. Prac wpłynęło około 30. Nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy, więc wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami świątecznymi i dyplomami. Prace konkursowe trafiły do Hospicjum w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oławie. Pracownicy i podopieczni serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za pamięć i życzenia.
Srebrny medal na Spartakiadzie!
16.04.2025Z radością informujemy, iż nasi uczniowie z klas 1-3 zajęli 2. miejsce zdobywając srebrny medal na Spartakiadzie, która odbylą się 14 kwietnia w hali sportowej w Gaci. Gratulujemy!
Pokaz stołów wielkanocnych
16.04.2025716 kwietnia w naszej szkole odbył się wyjątkowy pokaz stołów wielkanocnych, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z wielkim zaangażowaniem przygotowali pięknie udekorowane stoły, pełne tradycyjnych potraw, pisanek i ręcznie robionych ozdób.
Nie zabrakło również występu artystycznego, który przygotowała niezawodna Zerówka wraz ze swoją wychowawczynią.
Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Oława pan Artur Piotrowski, Zastępca Wójta pani Helena Masło, Dyrektor GZO w Oławie pan Stanisław Górka oraz ksiądz proboszcz Marek Lewicki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
Więcej zdjęć z tego dnia można zobaczyć na szkolnym Facebooku.
Gminny Wiosenny Konkurs Recytatorski
16.04.2025311 kwietnia w Urzędzie Gminy Oława odbył się Gminny Wiosenny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Marcinkowicach. Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę.
Weronika Turzańska z klasy drugiej zajęła II miejsce za wiersz Jana Brzechwy "Żuraw i Czapla" i otrzymała nagrodę w postaci bonu. Wiktoria Łagodzińska uczennica klasy zero za wiersz Jana Brzechwy "Kwoka" otrzymała dyplom za udział.
Gratulujemy
Czy z kalafiora można zrobić mózg?
16.04.20251Na wtorkowej lekcji biologii uczniowie klasy VII połączyli naukę z kreatywnością! Dziewczęta i chłopcy za pomocą barwników spożywczych pomalowali kalafiory, które kształtem przypominają ludzki mózg. To nietypowe ćwiczenie pomogło im powtórzyć wiadomości o budowie mózgowia i funkcjonowaniu układu nerwowego.
Podczas pracy rozmawiali o korze mózgowej, neuronach i ich połączeniach, a także o tym, jak nasz mózg przetwarza bodźce i steruje ciałem. Okazało się, że nauka może być nie tylko ciekawa, ale i artystyczna!
Kto by pomyślał, że zwykły kalafior może stać się modelem naszego najważniejszego narządu?
Pierwsza klasa w ruchu!
16.04.2025Nasi uczniowie biorą udział w programie Mały Mistrz - Szkolny Związek Sportowy , który rozwija sprawność fizyczną i uczy sportowej rywalizacji przez zabawę. Na zajęciach ruchowych dzieci doskonalą koordynację, uczą się zasad fair play i – co najważniejsze – świetnie się bawią.
W ramach programu dzieci otrzymały piękne koszulki, za które bardzo dziękujemy!
Pasje i zainteresowania sposobem na spędzenie czasu wolnego.
16.04.20255Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali nam swoje zainteresowania które realizują nie tylko na zajęciach pozalekcyjnych ale również w domowym zaciszu. Aby uatrakcyjnić swoje prezentacje uczniowie przynieśli swoje prace, medale, dyplomy a także sprzęt i stroje.
Tabliczka mnożenia na wesoło
16.04.2025Dla uczniów klasy II mnożenie i dzielenie nie jest niczym strasznym.
Poprzez zabawy urywające znakomicie radzą sobie ze znajomością tabliczki mnożenia!
Solidarni z autyzmem
16.04.20252 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Solidaryzujemy się ubierajac się na niebiesko, gdyż kolor ten symbolizuje spokój i akceptację w świecie, który niekiedy jest zbyt głośny i trudny dla osób ze spektrum autyzmu.
Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2025/2026
11.04.2025
Aktywnie na lekcjach w klasach młodszych, a dzieje się dużo!
01.04.2025Jakie są właściwości tkanin?
Uczniowie klasy II wykonali eksperyment poznając tkaniny naturalne i sztuczne. Już wiedzą, że jedne ubrania są przewiewne, inne nie przepuszczają powietrza, a jeszcze inne zapobiegają utracie wody.
Połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki. Takie zalety ma dyktando biegane, siadanie, szukane, do pary itd. Uczniowie klasy III świetnie radzą sobie z trudną polską ortografią podczas takich dyktand.
1Wiosna to czas sadzenia kwiatów i innych roślin. Nasze pierwszaki założyły w klasie własny ogródek, a w nim rzeżuchę, szczypior, fasolę, hiacynt. Założenie hodowli to najlepszy sposób na obserwację wzrostu roślin.
1Uczniowie klasy III podczas zajęć przyrodniczych szukali odpowiedzi na pytania: co to jest powietrze, do czego jest potrzebne? Poprzez doświadczenia badali właściwości tlenu, wyciągając właściwe wnioski.
10Nasza zeróweczka w ramach programu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" założyła własną uprawę cebuli. Dzieci poznały od podstaw co jest potrzebne do życia roślin, posadziły swoje cebulki i pięknie je przyozdobiły aby wiosna codziennie wysyłała promienie słońca do naszej klasy.